fbpx
Skontaktuj się z nami
Sampława 45, 14-260 Lubawa,
biuro@creativ24.pl
Telefon: +48 737 888 422
Back

Jak stworzyć wizytówkę Google – Krok po Kroku

Wizytówka Google Moja Firma jak stworzyć
Wizytówki Google Moja Firma - Jak założyć profil firmy.

Co to jest wizytówka Google Moja Firma

Wizytówka Google Moja Firma to bezpłatne narzędzie, które pozwala właścicielom firm stworzenie i zarządzanie profilem ich firmy w Google. Głównym zadaniem wizytówki Google jest pomoc w pozyskiwaniu nowych klientów z wyszukiwarki oraz map Google. Podstawowa wizytówka Google Moja Firma zawiera takie informacje jak nazwa firmy, adres, dane kontaktowe, godziny otwarcia firmy, opinie klientów oraz zdjęcia przedstawiające firmę. Bardziej rozbudowane wizytówki Google mogą posiadać ofertę produktów, aktualności, linki do profili social media czy też możliwość wysłania wiadomości poprzez formularz.

Jeśli dopiero zaczynasz działania w branży marketingu internetowego możesz zastanawiać się czy warto zakładać wizytówkę w Google oraz czy jej założenie jest trudne. W tym artykule dowiesz się, że warto posiadać wizytówkę Google, ponieważ jest ona bezpłatnym narzędziem pozyskiwania klientów oraz, że jej założenie nie jest wcale takie trudne.

Czy wizytówka Google Moja firma jest płatna?

Stworzenie i utrzymanie wizytówki Google moja firma jest całkowicie darmowe. Wizytówka Google Moja firma jest bezpłatnym narzędziem do zarządzania widocznością twojej firmy w Internecie i możesz korzystać z niego bez obaw o żadne koszty.

Firma Google nie pobiera żadnych opłat za stworzenie, zarządzanie czy też przedłużanie wizytówki Google a wszystkie tego typu wiadomości lub informacje o braku opłaty są oszustwami internetowymi. Jedyne co musisz robić to regularnie dbać o aktualizowanie twojej wizytówki Google aby przyciągała coraz większą ilość nowych klientów.

Czy warto założyć wizytówkę Google Moja Firma

Wizytówka Google Moja Firma jest bardzo przydatnym narzędziem z którego twoja firma powinna korzystać już na początku przygody z marketingiem Internetowym. Poprawnie założona i zadbania wizytówka Google może okazać się pierwszym miejscem z którego Twoja firma pozyska klientów, w szczególności jeśli twój biznes działa lokalnie.

Dzięki wizytówce Google Twoja firma będzie wyświetlać się w różnych miejscach takich jak wyszukiwarce Google, Mapy Google czy też Google Rezerwacje, klientom którzy aktualnie szukają usług które oferujesz w swojej okolicy.

Dlaczego warto mieć wizytówkę Google
Dlaczego warto mieć wizytówkę Google - Opcje wizytówki Google.

Jak założyć wizytówkę Google Moja firma

Założenie wizytówki Google i zarządzanie nią jest bardzo proste i intuicyjne. Poniżej przestawiamy poradnik krok po kroku jak w prosty sposób założyć i zweryfikować wizytówkę Google. Bardzo ważne jest to, iż do założenia wizytówki Google będziemy potrzebowali fizycznego adresu oraz konta w Google.

Krok 1. Załóż Konto w Google

Aby przystąpić do założenia wizytówki w Google będzie potrzebował konta w Google. Konto Google jest niezbędne do korzystania z wielu narzędzi od firmy Google w tym także do stworzenia i zarządzania Wizytówką Google Moja Firma. Aby założyć konto Google będzie musiał przejść przez proces rejestracji, tj. podać swoje dane, stworzyć adres email, hasło i inne wymagane dane. Konto w Google możesz założyć korzystając z poniższego linku. Pod tym linkiem dowiesz się także więcej informacji o tym co oferuje konto Google.

https://www.google.com/intl/pl/account/about/

Krok 2. Wejdź na stronę Google Moja firma

Jeśli założyłeś lub posiadasz już konto Google, przejdź na stronę Google Moja Firma lub skorzystaj z linku poniżej. Korzystając z tej strony założysz swoją pierwszą bezpłatną wizytówkę Google.

https://business.google.com/

Krok 3. Wpisz nazwę Twojej firmy

Jak założyć wizytówkę google krok 1
Formularz wpisywania nazwy firmy przy zakładaniu wizytówki Google Moja Firma.

Pamiętaj aby w nazwie swojej firmy nie stosować: 

Poprawne Nazwy

Pizzeria Tomo
Mechanika Samochodowa u Patryka
Subway
Hotel Polo Poznań

Niepoprawne Nazwy

Pizzeria Tomo Otwarta całą dobę
Patryk - Fachowcy od napraw pojazdów
SUBWAY
Hotel Polo ul Admirała 5d Poznań

Krok 4. Wybierz Kategorię Twojej firmy

W drugim kroku będziesz musiał wybrać główną kategorię swojej firmy. Przy wyborze głównej kategorii firmy w wizytówce Google pamiętaj aby faktycznie pasowała ona do twojej działalności, ponieważ będzie ona wyświetlana przy twojej firmie. Po stworzeniu wizytówki będziesz mógł dodać jeszcze kilka kategorii do których pasuje twoja firma.

Jak założyć wizytówkę google krok 2 - podaj rodzaj działalności
Wybieranie rodzaju dzielności przy zakładaniu wizytówki Google.
Jak założyć wizytówkę google krok 2 - podaj kategorię działalności
Wybieranie kategorii działaności przy zakładniu wizytówki Google.

Krok 5. Wprowadź adres firmy

W kolejnym kroku będziesz musiał uzupełnić dane adresowe swojej firmy takie jak ulica, numer lokalu, kod pocztowy i miejscowość oraz opcjonalnie obszar w którym obsługujesz klientów. Pamiętaj aby podany adres faktycznie należał do Ciebie lub posiadał dostęp do podanego adresu, ponieważ możesz zostać poproszony o odebranie kodu weryfikacyjnego który przyjdzie w liście na podany adres. Ponadto podany adres będzie wyświetlany przy wizytówce a jeśli będziesz chciał go zmienić może być wymagana ponowna weryfikacja wizytówki Google.

Jak założyć wizytówkę google krok 3 - podaj dane adresowe
Wybór obszaru w którym obsługujesz klientów.

Krok 6. Podaje numer telefonu oraz adres strony internetowej

Po podaniu adresu będziesz musiał podać numer telefonu oraz opcjonlanie adres url strony internetowej. Numer telefonu, który podasz będzie wyświetlał się w wizytówce Google ale również może zostać wykorzystany do weryfikacji wizytówki. Dzięki temu numerowi klienci będą mogli skontaktować się z twoją firmą aby dowiedzieć się więcej lub skorzystać z twoich usług.

Jak założyć wizytówkę google krok 4
Formularz numeru telefonu i strony internetowej przy zakładniu wizytówki Google.

Krok 7. Zweryfikuj wizytówkę Google Moja Firma

Ostatnim krokiem zakłądania wizytówki Google jest jej weryfikacja. Firma Google udostępnia kilka metod weryfikacji i to od nich zależy jakie metody weryfikacji zostanął Ci udostępnione. Aktualnie możemy wyróżnić kilka metod weryfikacji takich jak wiadomość listowna z kodem, wiadomość sms z kodem, połączenie telefoniczne z kodem w postaci głosowej oraz weryfikację firmy poprze nagranie wideo z siedziby firmy.

Bardzo często właściciele firm mają problem z weryfikacją firmy ze względu na wymagające standardy firmy. Jeśli masz problem z weryfikacją firmy możesz skontaktować się z nami a postaramy się Ci pomóc.

Jak założyć wizytówkę google krok 5 Weryfikacja firmy
Strona weryfikacji firmy w profilu Google Moja Firma.

Jak wygląda gotowa wizytówka Google

Po pozytywnej weryfikacji wizytówki Google otrzymasz dostęp do panelu zarządzania wizytówką Google Moja Firma. W panelu będziesz mógł modyfikować już istniejące dane firmy ale także dodawać nowe. W panelu wizytówki Google będziesz mógł zarządzać takimi danymi jak informacje o firmie, wiadomości, opinie, zdjęcia, produkty, usługi, rezerwacje, pytania i odpowiedzi, aktualności i wiele innych. Ponadto otrzymasz dostęp do panelu statystyk twojej firmy w którym znajdziesz informacje o ilości interakcji z klientem takich jak połączenia, wyszukiwania, wiadomości, rezerwacji, wyszukiwanie trasy do firmy czy kliknięcia w witrynie.

Pamiętaj, że założenie wizytówki to dopiero początek. Aby twoja wizytówka przyciągała klientów a klienci mogli ją znaleźć pod odpowiednimi frazami musisz uzupełniać i aktualizować swoją wizytówkę Google.

Zobacz:   Ile kosztuje utrzymanie strony internetowej lub sklepu internetowego
jak wygląda wizytówka Google Moja Firma

Teraz posiadając już wiedzę na temat zakładania wizytówki Google My Bussines możesz przejść na stronę Google Bussines i zacząć działać a jeśli masz dodatkowe pytania skorzystaj z poniższej części najczęściej zadawanych pytań w tym artykule. Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie śmiało napisz do nas a udzielimy Ci podpowiedzi i uzupełnimy ten artykuł.

Najczęściej zadawane pytania o wizytówkę Google Moja Firma

Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze i najczęściej zadawane pytania odnośnie wizytówki Google Moja Firma. Jeśli masz jakieś pytania na które nie znalazłeś odpowiedzi daj nam znać. 

Co to wizytówka Google?

Wizytówka Google to bezpłatny profil Firmy dający właścicielom możliwość zaprezentowania swojego biznesu w wyszukiwarce oraz mapach Google.

Czy wizytówka Google jest płatna?

Nie, wizytówka Google Moja Firma jest bezpłatnym narzędziem, które daje naprawdę ogromne możliwości rozwoju dla Twojego biznesu.

Dlaczego moja wizytówka Google się nie wyświetla?

Wizytówka Google Moja Firma może nie wyświetlać się w wyszukiwarce z kilku powodów. Do głównych problemów należy: a) brak zweryfikowania wizytówki, b) Zła optymalizacja wizytówki dlatego nie wyświetla się na podaną frazę, c) brak stworzonej wizytówki lub jej zawieszenie.

Jak usunąć wizytówkę Google Moja Firma?

Aby usunąć wizytówkę Google musisz mieć dostęp do je ustawień. Należy przejść do ustawień profilu firmy a następnie kliknąć Usuń profil firmy.

Jak wygląda wizytówka Google Moja Firma?

Wizytówka Google Moja  Firma zawiera m.in. nazwę firmy, godziny otwarcia, adres, dane kontaktowe oraz sekcję opinii. Może posiadać dodatkowe komponenty w zależności od rodzaju działalności.

Czemu wizytówka Google nie działa?

Wizytówka Google Moja Firma może nie działać z powodu braku jej weryfikacji lub blokady. Ponadto może nie wyświetlać się na odpowiednie frazy kluczowe z powodu złej optymalizacji i brak działań SEO. 

Czemu w wizytówce Google nie widać zdjęć?

Zdjęcia w wizytówce Google podlegają weryfikacji. Zazwyczaj trzeba chwilę poczekać na pojawienie się zdjęć. Zdjęcia mogą się nie wyświetlać jeśli nie przejdą one weryfikacji. 

Odrzucono weryfikację wizytówki Google - co zrobić?

W pierwszej kolejności popraw w wizytówce informacje, które naruszają standardy Google a następnie ponownie zweryfikuj profil firmy.

Czy musze wysyłać wideo weryfikacyjne aby zweryfikować wizytówkę?

Jeśli Google udostępniło Ci tylko tę metodę weryfikacji firmy zazwyczaj będziesz musiał przesłać wideo z nagrania firmy. Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz nagrać wideo przedstawiającego firmę możesz poprosić Google o prośbę weryfikacji w inny sposób.

Jak edytować wizytówkę Google?

Aby edytować wizytówkę Google Moja Firma musisz posiadać uprawnienia do niej. Jeśli już posiadasz uprawnienia wystarczy, że przejdziesz na stronę https://www.google.com/intl/pl_pl/business/ i klikniesz edytuj.

Jak zmienić kolejność zdjęć w wizytówce Google?

Nie ma możliwości zmiany kolejności zdjęć w wizytówce Google. Zdjęcia są sortowane przez algorytm Google i to on wybiera, w jakiej kolejności będą one wyświetlane Klientom. 

Jak dodać logo w wizytówce Google?

Aby do dać logo do wizytówki Google należy przejść do zakładki zdjęcia i kliknąć dodaj logo.

Masz dodatkowe pytania, których nie ma w naszej sekcji najczęściej zadawanych pytań? Napisz do nas na biuro@creativ24.pl a postaramy się odpowiedzieć na twoje pytanie – oczywiście bezpłatnie.

Niektóre zdjęcia pochodzą z witryny Google i mogą być własnością firmy Google: https://www.google.com/intl/pl_pl/business/

Karol Kaczorowski
Karol Kaczorowski
https://www.creativ24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta witryna przechowuje pliki cookie na komputerze użytkownika. Pliki Cookies